Jak dobrać kosmetyki dla noworodka?

kosmetyki dla noworodków

Wybór kosmetyków nie jest wcale prostą i nieistotną sprawą. Szczególnie jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji dla dzieci oraz noworodków. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich skład, jeśli jest dobry, to gwarantuje nie tylko skuteczność danego produktu, ale również brak podrażnień nawet delikatnej skóry. Zalecane są składniki o łagodzącym oraz przeciwzapalnym działaniu. Równie ważne jest pH takich kosmetyków dla noworodków, powinno ono być neutralne.

 

Jaki skład powinny mieć kosmetyki dla noworodka?

 

Odpowiedni skład charakteryzuje się znaczną większością składników naturalnych, powinny one stanowić co najmniej dziewięćdziesiąt procent. Kosmetyki dziecięce nie powinny zawierać parabenów, silikonów, parafiny, SLES oraz sztucznych barwników. Są to substancje niewskazane do pielęgnacji dzieci. Mogą spowodować podrażnienia skóry i oczu, a nawet różne alergie. Skład kosmetyków dla dzieci powinien zawierać tylko kilka naprawdę kluczowych składników.

Dlaczego skład jest aż tak istotny?

 

Dobry skład jest najważniejszy, bo to on właśnie gwarantuje wysoką jakość. A co za tym idzie zapewniają odpowiednie nawilżenie oraz ochronę dla delikatnej skóry. Dobre kosmetyki dla noworodków powinny pełnić funkcję głównie pielęgnacyjną, ale również ochronną. Maluchy są dużo bardziej narażone na negatywne dla skóry czynniki, takie jak promieniowanie UV, czy niska temperatura.

 

Należy pamiętać, że o skuteczności produktu nie świadczy wcale skomplikowany i bogaty skład, a zawartość kilku, najważniejszych składników. Kosmetyki dla dzieci wzbogacone w składniki aktywne, pomagają w odbudowie oraz ochronie skóry, stanowi dodatkową zaletę działania produktów do pielęgnacji. Dlatego powinniśmy zawsze zwracać uwagę na skład, nawet wybierając kosmetyki dla siebie.

 

Naturalny skład, który jest pozbawiony sztucznych składników, nie powoduje żadnych podrażnień i alergii, na które szczególnie narażone są maluchy. Kosmetyki ze złym składem mogą spowodować niepożądane, a nawet negatywne reakcję u dzieci.