Właściwości kremów do opalania

kosmetyki do opalania

Słońce poprawia nastrój, jest niezbędne do syntezy witaminy D3, napędza do działania. Niestety oprócz swoich zalet ma również szereg wad. Przede wszystkim promieniowanie UV powoduje oparzenia i szybsze powstawanie zmarszczek, a częste wystawianie ciała na działanie słońca może skutkować nowotworami skóry. Aby uchronić swoje ciało przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, należy bezwzględnie stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Podstawowe informacje

Kremy do opalania nakłada się na skórę co najmniej 20-30 minut przed ekspozycją na słońce. Aplikację należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia i każdorazowo po kąpieli słonecznej. Nie zaleca się stosowania produktów do ciała również na skórę twarzy – mogą wywołać reakcje alergiczne i zatkać pory.

Różne formuły kosmetyków do opalania

Oprócz klasycznych kremów wyciskanych z tubki, na rynku dostępne są również kosmetyki do opalania w sprayu, w opakowaniu z pompką, w formie olejku lub mleczka ochronnego. Wyróżnia się dwa typy filtrów – chemiczne i mineralne. Te pierwsze wnikają w skórę i pochłaniają promienie UV, mogą nie być tolerowane przez alergików. Filtry mineralne odbijają promienie, tworząc tłustawą powłokę, są wskazane dla osób z wrażliwą skórą. To, na jaki kosmetyk się zdecydujemy zależy od naszych osobistych preferencji.

Dodatkowe właściwości kremów do opalania

Oprócz podstawowej ochrony przeciwsłonecznej dobry krem do opalania powinien posiadać działanie silnie nawilżające i regenerujące skórę. Dobrze, jeśli będzie wodoodporny. Kosmetyki w sprayu w formie olejków mogą zawierać iskrzące złote drobinki, które pięknie rozświetlą opalone ciało.