Kosmetyki green pharmacy

Kosmetyki green pharmacy powstają z naturalnych, ziołowych i roślinnych składników. Są polecane przede wszystkim dla osób,które cenią sobie naturalną pielęgnację. Marka green pharmacy posiada kosmetyki do twarzy, ciała, włosów.

Jedwab w płynie

Jednym z popularniejszych kosmetyków tej marki jest jedwab w płynie na łamliwe końcówki. Wygładza włosy, zapobiega ich rozdwajaniu oraz je odżywia. Jest przeznaczony głównie dla włosów cienkich i łamliwych. Jedwab nie zwiera barwników ani parabenów. Natomiast w swoim składzie ma zawarte cztery oleje – oliwa z oliwek, olej ryżowy, olej z nasion kamelii, olej cedrowy syberyjski, w tym ekstrakt z aloesu. Kosmetyki stosowany regularnie zapobiega rozdwajaniu końcówek oraz zmniejsza ryzyko ich łamania i niszczenia.

Płyn micelarny

Green pharmacy ma w swoim asortymencie dwa płyny micelarne: owies i rumianek. Są bezzapachowe, oczyszczają, tonizują i nawilżają cerę. Posiadają naturalne pH dlatego nie naruszają bariery ochronnej skóry twarzy. Płyn micelarny rumiankowy jest wzbogacony kojącym ekstraktem z rumianku lekarskiego oraz nawilżającym pantenolem. Natomiast płyn z owsa wzbogacony jest łagodzącym i regenerującym ekstraktem z owsa i również nawilżającym pantenolem. Płyny posiadają naturalne składniki, które nie podrażniają i nie uczulają. Dokładnie zmywają makijaż, a skóra po nich pozostaje gładka i nawilżona. Dodatkowo uspokaja podrażnienia i zaczerwienienia twarzy.

 

Syberia na wyciągnięcie ręki

Naturalne składniki, wyjątkowe ekstrakty z roślin – są domeną najróżniejszych produktów marki Natura Siberica. Dzięki nie zawieraniu w swoich produktach zbędnej chemii, sztucznych barwników – firma zdobywa coraz większe uznanie. Coraz poszerzana oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Do konkretnego typu urody

Każdy zna swój organizm najlepiej, toteż wszelkie naturalne kosmetyki Natura Siberica są opatrzone dedykacją: do jakiego rodzaju włosów czy też skóry należy ich używać, a także na jakie problemy będzie można wpłynąć z pomocą siły natury.

Producent zadbał o wszystkich, wobec czego w asortymencie są kategorie dla kobiet, mężczyzn, a także dla najmłodszych. Miłym urozmaiceniem jest stworzenie konkretnych linii kosmetyków, które łatwo ze sobą łączyć, dzięki czemu cała pielęgnacja będzie łatwiejsza. Znajdziemy tutaj, m.in.: Little Siberica, Royal Caviar, Siberie Mon Amour, Północną Kolekcję, Oblepikha.

Bezpieczne dla użytkowników

Ten, kto raz użyje produktów tej marki, będzie chciał sięgnąć po kolejne opakowanie. Znamienite skutki stosowania przyzwyczajają do poczucia lepszego stanu skóry na całym ciele, a włosy zaczynają odżywać ze zdwojoną siłą. Moc Syberii może w szybki sposób znaleźć się na łazienkowej półce. Szybkie rezultaty będą widoczne, a aspekt naturalności jest bezcenny. Warto zatem sięgnąć po ukochane: lifting pod oczy, odżywkę do włosów, serum do twarzy, czy też krem ochronny do rąk.

 

Co można zrobić z wodą różaną?

Chyba każdy przynajmniej raz słyszał o czymś takim, jak woda różana. Podczas produkcji olejków eterycznych z róży damasceńskiej, który następnie jest wykorzystywany do produkcji najdroższych perfum świata, produktem ubocznym jest właśnie woda różana. Można wykorzystywać ją na różne sposoby, bo charakteryzuje się doskonałymi właściwościami dla skóry oraz cudownie pachnie. Komu brakuje pomysłu na to, co zrobić z taką wodą, niech zapozna się z podpowiedziami poniżej.

Woda różana w łazience

Wodę różaną można stosować z powodzeniem jako naturalny kosmetyk do cery wrażliwej i suchej, głównie jako tonik do przemywania skóry, albo jeden ze składników domowych kosmetyków. Trzeba pamiętać jednak o tym, aby zwracać uwagę, jak skóra reaguje na nią podczas pierwszego kontaktu. W przypadku wszystkich naturalnych kosmetyków to bardzo ważna praktyka.

Woda różana w kuchni

Kto interesuje się kuchnią marokańską albo arabską doskonale wie, jak często składnikiem aromatycznych dań jest właśnie woda różana. Dlatego też doskonale odnajdzie się ona w kuchni. Można przyprawiać nią różnego rodzaju wypieki, ciasteczka, ale też dania wytrawne na bazie ryżu i kaszy kuskus. Trochę orientalnych smaków z pewnością nie zaszkodzi od czasu do czasu dla urozmaicenia codziennej diety.

Woda różana w atomizerze

Można również stosować wodę różaną jako mgiełkę do ciała i pościeli, trzeba ją wcześniej przelać do buteleczki z atomizerem. Będzie idealna do odświeżania się w ciągu dnia, ale też nada pościeli cudownie relaksujący zapach, jeśli spryskamy nią naszą sypialnię przed snem.

Peeling do twarzy

Peeling usuwa martwy naskórek, poprawia ukrwienie, oczyszcza i odświeża skórę. Peeling pozwala na głębokie oczyszczenie skóry oraz poprawia jej mikrokrążenie. Peelingi do twarzy można kupić gotowe w drogerii lub można je wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

Jaki peeling do twarzy wybrać?

Rodzaj peelingu do twarzy powinien być dostosowany do naszych potrzeb i do rodzaju skóry. Inny sprawdzi się przy cerze suchej, a inny przy – tłustej.  Przy skórze łojotokowej, tłustej najlepiej sprawdzi się peeling gruboziarnisty. Zabieg ten spowoduje, że skóra zmniejszy wydzielanie sebum, odblokuje zatkane pory i wygładzi cerę. Dla skóry mieszanej i zmęczonej najlepsze będą peelingi złuszczające z syntetycznymi kuleczkami. Mikrokuleczki delikatnie zetrą martwy naskórek, ale ich działanie jest delikatniejsze, niż ma to miejsce przy peelingu do cery tłustej. Natomiast skóra sucha i naczynkowa wymaga zupełnie innej pielęgnacji. Dla niej najlepsza będzie maseczka peelingująca lub peeling enzymatyczny.

Domowy peeling do twarzy

Peeling można w prosty sposób wykonać samodzielnie. A do tego jest bez sztucznych składników, które niekiedy mogą podrażniać twarz. Do najpopularniejszych peelingów należy kawowy: mieszamy ze sobą fusy z kawy, oliwę i cynamon. Równie popularny jest peeling cukrowy: drobinki cukru należy wymieszać z olejkiem lub z oliwą z oliwek – peeling taki jest delikatny, a cukier dodatkowo ją odżywia.